F R E T K I

Forum o fretkach

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Zapraszamy do rejestracji! :)

  • Index
  •  » Ogólnie
  •  » Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę

#1 2008-08-09 21:45:23

Lena:)

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 29
Punktów :   
Fretki: Grubeć ;D

Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę

Na spacerkach z Gruberem zaobserwowałam, że wiele ludzi jest zainteresowanych co to za zwierzątko, co je, jak się je wychowuje itp. Wiele osób podchodzi do mnie i pyta, a ja zawsze cierpliwie odpowiadam. Zwracam też jednak uwagę na zachowanie tych ludzi i myślę, czy każdy z nich może być dobrym właścicielem fretki. Doszłam do wniosku, że nie każdy.
Niestety, istnieją osoby które nie dają sobie przepowiedzieć, że:
a) fretka to drapieżnik i z łatwością zrobi krzywdę gryzoniowi, np. chomiczkowi, myszce czy śwince morskiej
b) królik, chociaż nie gryzoń, może dostać zawału gdy wyczuje drapieżnika w pobliżu
c) w akwarium z rybkami fretka chętnie się wykąpie
d) fretka nie koniecznie musi robić w kuwetę - co z tego, że ją postawisz? fretka i tak może zrobić obok
e) fretka to wieczne dziecko, przy niej zawsze musisz mieć oczy dookoła głowy - może zjeść coś nieodpowiedniego, zniszczyć coś a także bardzo łatwo uciec - nie jest to pies i nie przybiegnie do właściciela z drugiego końca miasta.
Dlatego zawsze wszystkim powtarzam - zastanówcie się, zanim kupicie fretkę. To nie jest pies, to nie jest kot ani też chomiczek absolutnie.

Offline

 

#2 2008-08-12 11:13:33

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę

Przeniosłam do nowego tematu post Vandetty

Offline

 

#3 2008-08-14 18:02:21

mała98

Nowy użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 7
Punktów :   
Fretki: F&F&F - Funia, Forcel, Fibia

Re: Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę

zgadzam sie w zupelnosci z wypowiedzia Leny , masz calkowita racje , znam kolezanke ktora kupujac fretke nie miala zadnego pojecia o nich i biedny futrzak sie męczyl dopoki tego nie widzialam, bo poszlam do dziewczyny i jej powiedzialam co, jak dlaczego, i na szczescie fret ma juz dobrze, a o malo co by nie umarl

Offline

 

#4 2010-05-17 23:38:34

Mamwdomuzoo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę

Od dwóch lat marze o fretce mam dwa psy, kròlika, chihuahue, rybki, kameleona i legwana rogatego. Rodzice wola gady od zwyczajnej fretuni, Tate namowilem ale mamy woli chyba nieugne... Ale będę walczył, 1,5 obeznawania się w temacie nie pójdzie namarne!
Myśle ze dałbym sobie radę, już legwan niezłe dawał popalic jak siedział tylko w wannie, sam z terrarium wychodził i do łazienki uciekał, większość mebli drewnianych wiec freta mogłaby conajmniej je wyszlifowac

Offline

 

#5 2011-06-19 20:00:12

 Chelsea_FC

Fretkoświr

Skąd: Daleko
Zarejestrowany: 2011-06-13
Posty: 242
Punktów :   
Fretki: Blue

Re: Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę

Sądze ze królik i fretka to nie jest dobre polączenie. Fretka to drapieznik a kroliki sie ich boją, kroliczek moze dostac zawału od samego zapachu fretki w poblizu. Po 2 masz juz sporo zwierząt ktore juz i tak zabierają sporo czasu sądzisz ze dasz rade dac fretce jeszcze jakies 6 godzin ?...
I mysle ze inne zwierzeta mogą nie zaakceptowac fretki a one są "wszedobylskie" i bardzo uparte...

Ostatnio edytowany przez Chelsea_FC (2011-06-19 20:01:34)

Offline

 
  • Index
  •  » Ogólnie
  •  » Dlaczego nie każdy powinien mieć fretkę
Administratorka forum: Lena:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
apartamenty mielno blisko morza