Ogłoszenie

Zapraszamy do rejestracji! :)

  • Index
  •  » Ogólnie
  •  » Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

#1 2008-08-21 15:42:39

Szymon xD

Nowy użytkownik

3835145
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 6
Punktów :   
Fretki: Zamierzam kupic

Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Witam,
Mam pewien problem, otóż nie wiem ile tygodni powinna mieć frecia, aby można było ja kupić, chciałbym zakupić parkę samca i samiczkę, ale ze względu ze nie miałem nigdy takiego zwierzaka proszę o rade specjalistów czyli was.
Dziękuję i Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Szymon xD (2008-08-21 15:43:11)

Offline

 

#2 2008-08-21 17:54:04

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Szymon xD napisał:

Witam,
Mam pewien problem, otóż nie wiem ile tygodni powinna mieć frecia, aby można było ja kupić, chciałbym zakupić parkę samca i samiczkę, ale ze względu ze nie miałem nigdy takiego zwierzaka proszę o rade specjalistów czyli was.
Dziękuję i Pozdrawiam.

Fretka musi mieć minimum 8 tygodni. Maluchy zwykle rodzą się na wiosnę, najpóźniejsze mioty są to mioty letnie - z jesiennych i zimowych nie kupuj, ponieważ maluszki są słabsze. Proponuję także domową hodowlę zamiast sklepu zoologicznego.
Nie wiem czy wiesz, ale dwie fretki = podwójny obowiązek i podwójne koszty. Dwie fretki = dwa razy więcej kup do sprzątania, dwa razy większe wydatki zarówno przy kupnie frecich "pierdołków" jak i u weterynarza (powiedzmy, że nagle obie fretki chorują i potrzebujesz mnóstwo kasy na leczenie ich obojga- hmm?) No i dwie fretki muszą zostać wykastrowane, tym bardziej że chcesz i samiczkę, i samca, musisz też zapewnić jednemu z nich osobną klatkę, bo w czasie ruji samiec może napastować samicę
Osobiście proponowałabym najpierw jedną fretkę. Drugą zawsze możesz dokupić. Ja wzięłam jednego ogona, i teraz kiedy poznałam zwyczaje fretek, ich naturę, zachowanie itp., zastanawiam się czy np. za rok nie kupię drugiej fretki. Nie żałuję jednak, że wzięłam jedną, bo nie wiem czy na start dałabym sobie radę z dwoma.
Pozdrawiam i pisz śmiało, może jest nas tu mało ale coś tam wiemy (prawda Lenka?? gdzie się podziewasz? )

Offline

 

#3 2008-08-21 18:37:07

Szymon xD

Nowy użytkownik

3835145
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 6
Punktów :   
Fretki: Zamierzam kupic

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Ok rozumiem, a powiedz mi czy muszę je kastrować xD. i Jak sie zachowuje samiec w czasie rui, i czy moga mieć jedna wspólna klatkę? Chciałbym mieć 2 ogony ponieważ chce aby razem dorastały ale potrzebuje więcej informacji na ich temat dzięki i pozro.

Offline

 

#4 2008-08-21 19:30:09

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Szymon xD napisał:

Ok rozumiem, a powiedz mi czy muszę je kastrować xD. i Jak sie zachowuje samiec w czasie rui, i czy moga mieć jedna wspólna klatkę? Chciałbym mieć 2 ogony ponieważ chce aby razem dorastały ale potrzebuje więcej informacji na ich temat dzięki i pozro.

A wyobrażasz sobie niekastrowanego samca z niewykastrowaną samicą razem? Będziesz musiał przeprowadzić te zabiegi u obu zwierząt, zapewnisz tym samym komfort im oraz sobie.
Samiec w czasie rui... hmm, mój jeszcze rui nie miał, ale z doświadczenia innych i z tego, co czytałam - na pewno intensywniej pachnie, znaczy teren (siusia po wszystkich kątach. ^^), molestuje co popadnie (mój już zaczyna - na pluszowego misia padło -,-) , mogą być bardziej agresywne bądź bardziej przytulaśne, albo jedno i drugie na przemian.
Klatkę wspólną mieć mogą, jak najbardziej, ale w czasie ruji, dopóki nie zostaną wykastrowani, MUSZĄ być oddzieleni, i wtedy przyda się osobne mieszkanko dla samiczki, bo samiec będzie ją molestował :] Po kastracji jeszcze ok, 1,5 miesiąca mogą się zachowywać jak przedtem, ale później to minie.
Pamiętaj, że fretka roczna czy dwuletnia również może się zaprzyjaźnić z maluchem - to natomiast, że będą w jednym wieku, nie znaczy, że się od razu pokochają Ja myślę, że u mnie na jednym ogonie się nie skończy , ale na razie - jak już pisałam - nie biorę drugiego, bo mam dużo roboty z jednym i chcę się przygotować, a nie potem jęczeć, że mam dość ;]

Offline

 

#5 2008-08-21 21:03:05

Szymon xD

Nowy użytkownik

3835145
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 6
Punktów :   
Fretki: Zamierzam kupic

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Powiem tak, ja myślę o czym takim w rodzaju malej domowej hodowli dlatego samca ani samicy nie chce kastrować ^^. Możecie mi opowiedzieć lub powiedzieć coś o takiej hodowli? Jak wygląda taka hodowla maluchów.
I jeszcze jedno w jakie rzeczy powinienem sie zaopatrzyć jak bym był skłonny kupić taka parkę? poczynając od klatki jakie wyposażenie ITP.

Ostatnio edytowany przez Szymon xD (2008-08-21 21:03:47)

Offline

 

#6 2008-08-22 08:56:26

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Szymon xD napisał:

Powiem tak, ja myślę o czym takim w rodzaju malej domowej hodowli dlatego samca ani samicy nie chce kastrować ^^. Możecie mi opowiedzieć lub powiedzieć coś o takiej hodowli? Jak wygląda taka hodowla maluchów.
I jeszcze jedno w jakie rzeczy powinienem sie zaopatrzyć jak bym był skłonny kupić taka parkę? poczynając od klatki jakie wyposażenie ITP.

Może zacznę od klatki bo na temat tego pierwszego będę chciała dużo napisać (już ja znam siebie)
Dobre klatki dla ogonów są tu: http://fretki.com/sklep/index.php?cPath … e942876bbe . Cena klatki waha się w okolicy 300-900zł, zależy to od tego, jaką willę zechcesz sprawić smrodom Ja kupiłam Omegę (jest tam gdzieś na tej stronie, bo z tego sklepu zamawiałam) za 390zł, do niej dokupiłam półeczki Ferplasta, drabinki i jest gitas
Jeśli fretki mają dużo czasu spędzać w klatce, proponuję kupić dużą (najlepiej wysoką) klatkę i zaopatrzyć ją w różne pierdołki, żeby ogony się nie nudziły - tunele, rury, hamaczki. Moja klucha w swojej klatce tylko je i śpi, więc ma legowisko, hamaczek, półeczkę, kuwetę, miskę z karmą i poidełko, i to są podstawowe rzeczy które muszą znaleźć się w klatce fretki. Znajdziesz je na tamtej stronie, do której Ci podałam linka, www.fretki.com, mogą też być w sklepie zoologicznym (zależy gdzie mieszkasz, bo u mnie nie wiedzą czym jest fretka), ja i tak większość kupuję w internecie.
Mam nadzieję, że już wiesz czym karmić ogony? ;] Jeśli nie to zapraszam do działu o żywieniu, co prawda pusto tam, więc trzeba nadrobić (Lenijda, gdzie jesteś?! co ja sama tu ?! ;> )

Co do tej domowej hodowli... ja nie wiem czy jesteś pewien co na siebie bierzesz ;D Może pierwsze pytanie - ile masz lat? Jeśli będziesz miał maluchy na sprzedaż a nie jesteś pełnoletni, wszystkimi sprawami dotyczącymi sprzedaży itp będą się musieli zająć Twoi rodzice - niestety ale niewiele osób wierzy w taką hodowlę prowadzoną przez dzieciaka. Nie obraź się, bo sama jestem jeszcze smarkulą z podstawówki, ale większość hodowli prowadzonych jest przez osoby dorosłe (z domowych hodowli mogę wymienić: www.hodowla-muszu.cba.pl, www.diamondferrets.cba.pl i wiele innych - wejdź sobie i zobacz jak to wszystko wygląda).
Aha i jeszcze mam nadzieję, że wiesz, że to nie może być rodzeństwo
Ogólnie proponuję sprawę dobrze przemyśleć :] Jak już wspominałam, jeśli nie jesteś pełnoletni, musisz pogadać z rodzicami, pamiętaj przy takich maluchach trzeba się nabiegać, no i są też koszty, mięsko, witaminki, powiedzmy że samiczce urodzi się 7 młodych, i teraz na każdego potrzebujesz jedzenie, to Ty będziesz za nie odpowiedzialny, zarówno za zdrowie maluchów jak i samicy.
Pozdrawiam

Offline

 

#7 2008-08-22 12:31:44

Szymon xD

Nowy użytkownik

3835145
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 6
Punktów :   
Fretki: Zamierzam kupic

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

A powiedz mi, jakie witamy, pasty, pokarm co mogę dawać nie obawiając sie o to ze ogonowi nic sie nie stanie wiem ze soli nie mogę podawać, słodycz, ale powiedz mi co mogę . i Jak dobrze wychować takie 2 szkraby od małego jakie masz rady w wychowaniu.

P.S. Co tak ciągle mówisz o tych pieniądzach, ze to ciągle kosztuje itp, za ostatnia zrobiona stronę www dla firmy budowlanej ze Szwecji dostałem pokaźna sumę pieniędzy, oczywiście prowadza to Polacy a jeśli chodzi o strony www szykuje sie kolejna duża robota a ja pracuje tylko w nocy tak do 5,6 a śpię do 12:00 no może 13:00(takie przyzwyczajenie)

Myślę ze 3500 zł wystarczy na zakup dobrego sprzętu , kocham zwierzęta wiem co to opieka, mam niestety  tylko owczarka niemieckiego, ale niedługo sie to zmieni.

Offline

 

#8 2008-08-22 13:17:54

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Szymon xD napisał:

A powiedz mi, jakie witamy, pasty, pokarm co mogę dawać nie obawiając sie o to ze ogonowi nic sie nie stanie wiem ze soli nie mogę podawać, słodycz, ale powiedz mi co mogę . i Jak dobrze wychować takie 2 szkraby od małego jakie masz rady w wychowaniu.

P.S. Co tak ciągle mówisz o tych pieniądzach, ze to ciągle kosztuje itp, za ostatnia zrobiona stronę www dla firmy budowlanej ze Szwecji dostałem pokaźna sumę pieniędzy, oczywiście prowadza to Polacy a jeśli chodzi o strony www szykuje sie kolejna duża robota a ja pracuje tylko w nocy tak do 5,6 a śpię do 12:00 no może 13:00(takie przyzwyczajenie)

Myślę ze 3500 zł wystarczy na zakup dobrego sprzętu , kocham zwierzęta wiem co to opieka, mam niestety  tylko owczarka niemieckiego, ale niedługo sie to zmieni.

Nie znam Twoich dochodów xD A piszę o pieniądzach, bo to dość ważne, wbrew pozorom to nie takie tanie zwierzaki. Na start 3500 zł, ho ho na pewno starczy.

Fretka jest drapieżnikiem a więc w jej diecie powinno znaleźć się głównie mięso, powinny też mieć cały czas suchą karmę. Więcej o tym napiszę w dziale "żywienie", postaram się na dniach coś sklecić :]
Nie tylko soli i słodyczy nie można podawać, spis rzeczy zabronionych umieściłam już w tamtym dziale.
Witaminy no to tak... mój od małego dostawał Salvikal (to jest taki biały proszek), posypywałam nim mięsko. Dostawał go jeszcze w hodowli i u mnie, myślę, że dla maluchów będzie w sam raz ale możesz się zorientować jakie witaminy będą im podawane jeszcze zanim weźmiesz je do siebie. Z past dobry jest Calo-pet, to taka właśnie pasta witaminowa - poszukaj na fretki.com albo fretka.pl, tam powinny być, Salvikal również. Istnieje również takie cudo jak malt-pasta (znana też jako Malt Soft ;P ) nie jest to pasta witaminowa, a odkłaczająca (zapobiega "zatkaniu" :] ), ale frety dają się za nią pokroić - jest to dobre przekupstwo U mojego na równi z malt-pastą działa też Calo-pet.

A'propo psa - ja również mam owczarka niemieckiego, nie wiem ile ma Twój ale mój to 6-letni zazdrośnik, i jak przywiozłam ogona to za bardzo go pies nie polubił - muszę zamykać pokój, bo chociaż pies nie jest aż taki agresywny w stosunku do niego, to wolę nie wiedzieć co by się stało, gdyby mu odbiło. Musisz się przygotować na to, że nie każdy pies zaakceptuje nowego domownika.

A o wychowaniu to już może w innym dziale - temat dosyć rozległy

Offline

 

#9 2008-08-22 16:27:00

Szymon xD

Nowy użytkownik

3835145
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 6
Punktów :   
Fretki: Zamierzam kupic

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

A znasz może jakieś hodowle ? gdzie mógłbym zakupić ogony oczywiście kilka bo 2 z jednej hodowli nie wezmę . może powiedz mi z jakiej ty hodowli brałaś ,wg co polecasz itp Dziex

Offline

 

#10 2008-08-22 16:54:01

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Proszę o informacje na temat zakupu fretki.

Szymon xD napisał:

A znasz może jakieś hodowle ? gdzie mógłbym zakupić ogony oczywiście kilka bo 2 z jednej hodowli nie wezmę . może powiedz mi z jakiej ty hodowli brałaś ,wg co polecasz itp Dziex

Ja wzięłam swojego małego z domowej hodowli od pani Juli Nie ma strony internetowej, ale e-mail jest na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Fretek "Fretka" - www.fretka.org.pl (popatrz w dziale "mioty 2008") Z innych znanych mi i polecanych hodowli są to te co już wyżej wymieniałam: Muszu: www.hodowla-muszu.cba.pl, Diamond Ferrets www.diamondferrets.cba.pl, Gang długich: www.gang-dlugich.pl.tl, Axa: www.hodowla-axa.cba.pl, Niko: www.hodowla-niko.rox.pl, Dziabągi: www.hodowla-dziabagi.cba.pl. Jeśli o czymś zapomniałam, to sprawdź na fretka.org.pl, tam powinny być jeszcze jakieś informacje.
Maluchy rodzą się na wiosnę, więc najwcześniej kupisz sobie maluchy na wiosnę 2009 - informacje o miotach również znajdziesz na fretka.org.pl.
Pozdrawiam.

Offline

 
  • Index
  •  » Ogólnie
  •  » Proszę o informacje na temat zakupu fretki.
Administratorka forum: Lena:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa