F R E T K I

Forum o fretkach

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Zapraszamy do rejestracji! :)

  • Index
  •  » Ogólnie
  •  » Czy fretka nadaje się dla mnie i do mojego domu?

#1 2013-04-12 09:35:33

Julietta1999

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 1
Punktów :   

Czy fretka nadaje się dla mnie i do mojego domu?

Witam

Mam taki problem. Bardzo chciałabym mieć fretkę. Już się na nią nastawiłam. Przez 8 godzin studiowałam (czytałam) różne rzeczy o fretkach np "Fretka a zapach", "Fretka a szczepienia". Wiem, że to duży wydatek. Moja mama za nic nie chce się na nią zgodzić, ale na szczęście zdobyłam poparcie wiele jej koleżanek i dzięki temu narazie w 50% się zgodziła pod kilkoma warunkami, a jeden najtrudniejszy dla mnie to ten gdzie oznajmiła, że mam sama ją utrzymywać, że ona nie wyda na nią ani złotówki... ale zamierzam pracować w wakacje i sprzedać kilka rzeczy i będzie ok
Moja mama nie chciała się zgodzić m.in. dla tego że fretka śmierdzi. Ale przeczytałam, że jak się ją wysterylizuje (czy coś w tym rodzaju) to jej zap[ach będzie mniej intensywniejsze o jakueś 80%
Mam 14 lat i wiem pomyślicie sobie, że absolutnie fretka się dla mnie nie nadaje, ale nie patrzcie na wik.
Ale wróćmy do pytania. Jak już wspominałam bartdzo chciałabym mieć fretkę tylko nie wiem czy bym jej wtedy nie skazała na np.: nędzne, smutne życie. Oczywiście rozmyślałam o planie dnia z fretką. Zamierzam wstawać zawsze wcześniej i pobawić się z nią, dać jej jeść i wsadzić do klatki (godzina 7:00), potem fretka byłaby w tej klatce do godsziny 15:00 lub 14:00 (zależy) i był ją od razu wypuszczała z klatki (a w tedy by mogła przecież spać bo przeczytałam że one śpią ok. 70% doby! Potem bym się z nią bawiła, ale niestety następnie musiałabym się uczyć i albo bym dała fretkę do klatki lub razem z nią siedziała w jednym pokoju i ona by się czymś tam bawiła a ja uczyła i cały czas miałabym ją na o,ku Oczywiście po przyjściu ze szkoły dam jej jeść! Slyszalam, że fretka je ok. co 3 godziny. Czy można tak zrobić, że dam jej raNO więcej jedzenia, a ona prawdopodobnie sobie je "schomikowala" i zjadłabu je wtedy gdyby była głodna? Bo niechciałabym jej glodzić!
I teraz tak- bezpieczeństwo fretki. Wszędzie piszą, że fretka otworzy sobie szafki itp, jednak u mnie w domusą wszystkie meble wyciszające, czyli są ciężkie do otworzenia nawet dla mnie, więc nie sądze żeby była w stanie je otworzxyć. Różne kable itp mamy właśnie schowane w tych szafkach. W moim pokoju mam oczywiście miejsce na klatkę. I mam niestety różne szczeliny. Np przy szafie i pod szafą. Mogłaby tam wejść, ale myślę że  jakoś dam radę je "zatkać" . Oczywiście jeszcze do wcześniejszegpo, wyprowadzałaBYM FRETKĘ NA SPACERY. Koło mojego domu jest taki park, skwerek, gdziejrest piach i krótka trawka, ale nieco dalej jest już park , gdzie jest wysoka trawa i drzewqa. A jeszcze dalej nawet 3 pank Bednarskiego czyli dużo wspimaczki. Co tydzień jadę na wekkend do babci. Mam u niej koty i psa. Jednak pies przeważniue jedt zamknięty w stodole lub biega po ogródku. Prtzecież mogłabym fretkę dać to tramsportera i z nią pojechać. Była by w domu (pewnie w klatce bop zaraz by zaczynala erytorium zaznaczać) lub poprostu psa zamknę a z nią będę na spsacerze wq polu. Oczywiście nie mogę zaniedbć obowiązków domowych i nauki, więc pewnie ędzie w klatce napewno od 7:00- 15:00 + 22:00 (23:00)- 6:00. Resztę dnia p[rawdopodobnie była by w domu poza klatką.

Przepraszam, że się rozpisałam, to dla mnie bardzo ważne i przeprasam  za błędy ponieważ pisalam 1 ręką bo 2 mam w gipsie :3

Bardzo proszę o odpowiedź:
CZY JA I MÓJ DOM I MÓJ STYL ŻYCIA NADAJĄ SIĘ DLA FRETKI???

Offline

 
  • Index
  •  » Ogólnie
  •  » Czy fretka nadaje się dla mnie i do mojego domu?
Administratorka forum: Lena:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naprawa konsoli poznań ginekologia warszawa