F R E T K I

Forum o fretkach

Ogłoszenie

Zapraszamy do rejestracji! :)

#1 2010-01-01 20:08:39

fredzia_<3

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Koszty i wgl.

Ile mniej więcej na co się wydaje....chcę mieć fretkę ale jeżeli to bardzo duże koszty to nie będę mogła
słyszałam że fretka kosztuje około 100 zł...przynajmniej w Lublinie w zoologu za tyle były
no i co do klatki to ja miałam kiedyś króliki i mam naprawdę duże klatki jedna z drewna a druga z siatki..może być taka klatka?
A na pokarm ile się mniej więcej wydaje? Ile fretki jedzą?  Można dawać np ugotowane mięso czy tylko surowe? trzeba kupować specjalne karmy?
wiem wiem mam sporo pytać ale chce o wszystkim wiedzieć.
Domyślam się że potrzebują dużo ruchu no i z tym nie byłoby problemu bo  mieszkam na wsi i w lato wiosnę na spacerki spokojnie a w zimę i jesień w domu ;]
O czym jeszcze powinnam wiedzieć?
Ile mniej więcej kosztuje kastracja dla samca?
Bardzo bym prosiła o ogólny opis opieki nad fretą...co jest konieczne co mniej itp.
Trochę tu czytałam i zobaczyłam że ktoś kupuje karmę za 100 zeta czy to konieczne?!!! to strasznie dużo jak na karmę! Jeżeli to są tak ogromne koszty to nie wiem co, będę musiała pożegnać się z tą myślą będę miała te urocze zwierzątko.
Bardzo proszę o szybką odp.
z góry dziękuje ;]

Ostatnio edytowany przez fredzia_<3 (2010-01-01 20:21:36)

Offline

 

#2 2010-01-01 21:11:29

 Bagg.

Nowy użytkownik

Skąd: pieniężno.
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Koszty i wgl.

Wiadomo: Nie kupuj zwierząt ze sklepów zoologicznych.Nie są one szczepione, wychowane itp. Lepiej kupić ją z jakiejś hodowli, gdzie fretki mają dobre warunki. Ugotowane mięso można podawać, ale jako pokarm dodatkowy.pOwinno ono być przemrożone(min.2 dni), mięso surowe zalecane jest tylo dla chorych fretek.Nie trzeba kupować specjalnych karm, są również b.dobre karmy dla kociąt, które są dobre dla fretek. PAMIĘTAJ, NIGDY NIE PODAWAJ DLA FRETKI WHISKASA!!Różne porady możesz poszukać na forum : >
Jeśli chcesz dowiedziec się ile kosztuje kastracja, musisz dokładnie powiedzieć gdzie mieszkasz, napisze Ci ile w Warszawie: kastracja, opieka po zabiegu (fretka jest oddawana po kilkugodzinnej obserwacji, całkowicie wybudzona) i pierwsza dawka antybiotyku (potem zalecane jest podanie jeszcze dwóch) - 150 zł
A karmy za 100 zł. są sprzedawane po 7kg , więc sie nie przerażaj, można kupić w mniejszych ilościach : >
pOlecam sklep animalia.pl


O, aha : x

Offline

 

#3 2010-01-02 08:51:40

fredzia_<3

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Koszty i wgl.

No to jest jakaś nadzieja
tylko gorzej z tym że raczej nie mogłabym z hodowli tylko ze sklepu bo w ferie jadę do Lublina i byłaby okazja a nie wiem gdzie i jak szukać hodowli i wiem że więcej kosztuje. Nie mogłabym z zoologa kupić? tam kupiłam wcześniej króliczka rasowego i wcale nie bał się ludzi odrazu jak dojechałam do domu wzięłam go na ręce a on zaczął się przytulać i wgl. był kochany.  No po prostu nie miałabym możliwości kupić z hodowli.
A mieszkam blisko Białej Podlaskiej. około 250km  do Warszawy, a do Lublina około 100 km ;]
w Białej jest chyba 3 weterynarzy i wiem że zajmują się świnkami i tego typu myślicie że na fretkach tez będą się znali?  A i chciałam wiedzieć jeszcze jakie owoce i warzywa mogą jeść

Offline

 

#4 2010-01-02 09:00:30

 Bagg.

Nowy użytkownik

Skąd: pieniężno.
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Koszty i wgl.

A wiesz co? Możesz sobie sprawdzić na stronce: http://adopcje.fretki.org.pl/index.htm
Chociaż nie wiem czy jeszcze są w twoim województwie.


O, aha : x

Offline

 

#5 2010-01-02 09:06:28

 Bagg.

Nowy użytkownik

Skąd: pieniężno.
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Koszty i wgl.

- sól
- cukier
- przyprawy
- czekolada
- kakao
- słodycze
- herbata
- awokado
- alkohol
- owoce cytrusowe
- warzywa kapustne
- cebula
- kawa
- surowa wieprzowina
- wszelkiego rodzaju przetworzona żywność
- chipsy


- leki przeznaczone dla ludzi:
aspiryna
ibuprofen
tabletki kofeinowe
paracetamol
leki przeciwdepresyjne
tabletki antykoncepcyjne
i wiele innych
- psia karma
- chemikalia

Tego NIGDY nie należy podawać fretkom.

Ostatnio edytowany przez Bagg. (2010-01-02 09:06:55)


O, aha : x

Offline

 

#6 2010-01-02 09:08:19

 Bagg.

Nowy użytkownik

Skąd: pieniężno.
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Koszty i wgl.

papryka, ogórki, marchewka

Nigdy nie podawać warzyw kapustnych(brukselka,brokuł,kalafior) z racji dużej ilości kwasu szczawiowego i błonnika co utrudnia wchłanianie składników mineralnych. Nie podajemy cebuli. Rośliny strączkowe ze względu na dużą ilość błonnika i fitynianów nie powinny znajdować się w freciej diecie. Białko roślinne nie jest fretkom potrzebne.


O, aha : x

Offline

 
Administratorka forum: Lena:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Malacky odpadovĂĄ nĂĄdrĹž testy polycheck warszawa wczasy dla singli nad morzem